čtvrtek 1. října 2009

Soutěžní práce Petra Šťastného

Autor o sobě

Jsem občanem města Mělníka, pracuji jako grafik a webdesigner na volné noze. Provozuji regionální komunitní portál, který se zabývá právě děním na Mělníku.

Komentář k soutěžní práci

Pokaždé když se dostanu na naměstí Karla IV. vnímám ho jako ošklivou jizvu na tváři našeho města, a nemám chuť se tam zdržovat.

Můj návrh se opírá o hlavní myšlenku: Pročištění tohoto náměstí od funkcionalistických, ale sociálně nepříliš funkčních komunistických budov, a vytvoření opravdového náměstí (uzavřeného, jako odkaz na kompaktní historická náměstí), za které se nebude muset Mělník stydět.

Výraznou změnou mimo téměř kompletní demolice zmíněných budov bude i napojení na přilehlý parčík, a vytvoření větší zelené odpočinkové plochy.

Vytvořením velkého parku bych rád podpořil kostel a zvonici jako zajímavé památky (nyní turisty naprosto opomíjené). Park s lavičkami nabídne příjemné místo v centru města, kam se hodí zahradní kavárna či socha, která by sloužila jako nové místo setkávání. Věřím, že se tímto zásahem může celkově rozšířit jak turistická zóna města, tak i chuť obyvatel města trávit v centru více času.

Zároveň jsem trochu chtěl sjednotit prostor pro parkování aut, a zvětšit počet parkovacích míst. A v neposlední řadě je toto řešení částečně ovlivněno letošním vinobraním, které se právě na tomto náměstí odehrávalo a celový posun oslav do těchto míst působil velmi svěže.Model ke stažení

Galerie obrázků

(další na webu autora)

Žádné komentáře:

Okomentovat