pátek 16. října 2009

A vítězem se stává...

Soutěž o nejlepší možné podoby města Mělníka doběhla do cíle. Účastníci měli za úkol pomocí nástrojů Google SketchUp a Google Earth navrhnout úpravu centra Mělníka a řešení jeho problémů. Popasovali se s tím tvořivě a směle a tak porota neměla vůbec lehký úkol. Nakonec ale rozhodla takto:

Vítězem se stává Petr Šťastný a jeho proměna náměstí Karla IV. Porota ocenila, že narozdíl od jiných projektů opravdu řeší to, co ve městě právě nefunguje. Nebojí se navrhnout radikální řešení s důrazem na historické objekty a veřejný prostor se zachováním parkovacích stání, které centrum města nutně potřebuje, a snaží se snížit dopravní zatížení centra. Potenciál návrhu porotci vidí i v možnosti vyvolat diskuzi mezi představiteli města, veřejností a komerční sférou.
Petr Šťastný dostává od společnosti Google ČR smartphone G1 s operačním systémem Google Android.

Zvláštní ceny poroty obdrží Jaroslav Hach, Tomáš Vrba a Martina Šimková

.

Od společnosti Google každý z nich získává licenci Google SketchUp Pro.

Všem autorům děkujeme za účast a porotě za spolupráci na vyhodnocení prací.


***

Složení poroty:

David Scougall

Pracoval na mnoha kreativních projektech většinou ve Velké Británii, Sheffield Victoria Quays, Leith (Edinburgh), Bradford, Liverpool, East End (Londýn), ale i USA, Japonsku, Španělsku, Portugalsku, Rakousku České republice, Maďarsku apod. Mnoho let působil jako ředitel BURA (British Urban Regeneration Association), předseda Kirklees Enterprise Agency (Huddersfield), Fringe Festivalu v Bradfordu, Leeds Club Limited a Yorkshire Investment Society, ředitel Wakefield Trinity Rugby League Club, Royds Community Association v Bradfordu, projektu hrad Blatná a bývalé North East Regional Arts Board. Spolupracoval s umělci, jako je Nicholas Treadwell (galerie v Aigenu, Rakousko) a Graham Ibbotson, tvůrce plastik Morecambe. Nyní se věnuje projektu European Renaissance.


Jaroslav Hulín

Architekt, designér a specialista na geometrii a programování v architektuře. Studoval v Praze a v Delftu. Po stáži u Renza Piana v Janově se učil pod vedením Cecila Balmonda v Arup Advanced Geometry Unit a nakonec ve studiu Thomase Heatherwicka, kde pracoval na britském pavilonu pro Světovou výstavu v Šanghaji. V současnosti se věnuje tvorbě v rámci skupiny Echorost, konzultační činnosti a doktorskému studiu a výuce na FA ČVUT. Je spoluzakladatelem projektu Digitální architekt a dílny Echorost.


Marek Růžička

Vystudoval architekturu na ČVUT v Praze, během studia se zúčastnil intershipu v Delftu (Nizozemí). Spolupracoval s významnými architekty jako Miloš Florián a Michal Kutálek, se kterým získali několik cen za společné projekty. Jeho projekt „Tears for Reconciliation“ byl v roce 2002 oceněn čestným uznáním na mezinárodní soutěži Pilkington Glasshouse a umístil se mezi prvními 50ti projekty v soutěži FEIDAD 5 (Far Eastern Digital Design Award). Pracoval pro několik českých architektonických společností a ONL studio v Rotterdamu. V současné době pracuje spolu s Michalem Kutálkem jako nezávislý architekt a programátor, profesionálně se zaměřuje na generativní techniky designu, umělé nervové sítě a nové materiály. Pod hlavičkou internetového časopisu e-Architekt.cz organizuje v Praze sérii odborných přednášek o digitální architektuře. Od roku 2004 spolupracuje Marek Růžička s Federicem Díazem a uskupením E-area na vybraných architektonických a designových projektech jako např. Sembion prezentovaný v ZKM Karlsruhe (2005) či Sakura (ARS Electronica festival, 2006) a Fuel (ředitelství Vodafone, Praha, 2007)


Žádné komentáře:

Okomentovat